Nabíjení a dobíjení

Nabíjení a dobíjení

Energica je jediný výrobce, který vyrábí elektrické motocykly s integrovaným palubním stejnosměrným rychlonabíjecím systémem CCS.

Motocykly Energica lze dobíjet v nabíjecích stanicích nebo doma.
Palubní nabíjecí zařízení umožňuje kabelové připojení v nabíjecích stanicích a bezdrátové připojení Bluetooth.
Všechny parametry nabíjení lze zobrazit přímo na palubní desce nebo vzdáleně prostřednictvím připojení Bluetooth.
Palubní nabíjecí zařízení motocyklu má kabel s automatickou pojistkou.

CharIN

CharIN

Energica Motor Company S.p.A. je členem asociace CharIN e.v. sdružující významné výrobce a dodavatele průmyslového odvětví výroby elektromobilů. Energica je v asociaci jediným výrobcem elektrických motocyklů.

Hlavní cíle CharIN e.v.:

  • Rozvoj a standardizace systému CCS (Combined Charging System) pro nabíjení bateriově poháněných elektrických vozidel všech typů.
  • Návrh zásad rozvoje normalizace nabíjení a vývoj certifikačního systému použitelného výrobci pro začleňování CCS do výrobků.
  • Prosazovat standard CCS v celosvětovém měřítku.

Energica od samého začátku věří v budoucnost systému CCS jako standardu a investuje do něj. Energica je jediným výrobcem motocyklů, který dodává své motocykly s integrovaným palubním stejnosměrným rychlonabíjecím systémem CCS.

V posledních několika letech bylo v rámci Evropy přijato několik rozhodnutí, která podporují standard CCS jako cílové řešení pro všechny scénáře nabíjení.

Aplikace MYEnergica

Aplikace MYEnergica

MYEnergica je aplikace umožňující sledování motocyklu z hlediska všech hlavních funkcí, např. rychlosti s ohledem na nabití baterie a vzdálenost nabíjecích míst.
MYEnergica využívá systém Bluetooth pro motocykly Energica Ego a Eva i EsseEsse 9.
Aplikace se propojuje přímo s motocyklem prostřednictvím telefonu nebo tabletu a obstarává odesílání a příjem dat v dialogu s VCU.
S aplikací MYEnergica lze v reálném čase detekovat data o cestě (ujeté kilometry, točivý moment, rychlost, stav baterie).
Aplikace umožňuje uživateli v interakci s motocyklem vynulovat stav denního tachometru, používat houkačku a zobrazit na displeji pět nejbližších nabíjecích stanic.
Aplikace také dokáže automaticky zaznamenávat parkovací místa a nalézat nabíjecí stanice v zemi.
Aplikace MYEnergica velmi užitečným způsobem při dobíjení motocyklu umožňuje nastavit maximální výkon nabíjení (0 – 3 kW).